Motosikletli hayata en doğru girişi yapmak senin elinde
Kaktüs Sürücü Kursu ile Motor Ehliyetinizi Hemen Alın
Hayatına Açılacak Bu Kapı Sana Benzersiz Deneyimler Yaşatacak
Hemen Arayın! İletişime Geçin !

Neden Bİz ?

Kaktüs Sürücü Kursu olarak motosiklet ehliyet programlarına ayrıca özen gösteriyoruz. Motosiklet ehliyeti için bizi tercih ederseniz, M.E.B. Usta Öğretici Lisanslarının yanı sıra T.M.F. Eğitmen Lisansları da bulunan, gerçek motosiklet eğitmenlerinden eğitim almanın ayrıcalığını yaşayacaksınız. Eğitmen olmanın yanında, motosikletli yaşam know-how'ına sahip eğitmenlerimizle bu kültürü deneyimleyerek, ikiteker dünyasına en doğru girişi yapmış olacaksınız.

 • Motosiklet Pistinde Eğitim

  İstanbul'un merkezinde benzersiz bir imkan, 10.000m2 trafiğe kapalı motosiklet eğitim pistinde eğitimlerinizi güvenle alıyor olacaksınız. Eğitimleriniz süresince; kask, dizlik ve dirseklik/ vücut zırhı/ korumalı motosiklet montu, eldiven gibi temel olan tüm korunma ekipmanları eksiksiz olarak temin edilecektir.

 • Trafik Eğitimi ve Sınav Demosu

  Kapalı alan Temel Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, sınavlarından önce resmi sınav alanında, sınav esnasında kullanacakları motosikletler ile, düzenlediğimiz sınav demosuna katılırlar. Bu demo; Uygulamalı Direksiyon Sınavı'nın birebir aynısı olup Kapalı Alan ve Trafik olarak 2 ayrı etaptan oluşmaktadır. Demo günü; öğrencilerimiz, eğitmenlerimiz eşliğinde trafiğe çıkarak ilk trafik deneyimlerini güvenle gerçekleştirmektedirler.

 • Ajanda Uygunluğunuza Göre Eğitim Programı

  Eğitimlere eksiksik katılabilmeniz için haftanın 7 günü, yaz aylarında 08:00-20:00, kış aylarında ise 08:00-18:00 saatleri arasında eğitim açabiliyoruz. Tüm eğitim programınızı sizin ajanda uygunluğunuza göre oluşturarak derslere olan katılımınızı kolaylaştırıyoruz.

 • Sizi Yalnız Bırakmıyoruz | Kaktüs Riders

  Artık bir motosiklet ehliyetiniz var olsa da iyi bir sürücü olabilmek için yolumuz uzun. Motosikletli Yaşam Dünyası'na girdikten sonra kafanızı karıştıracak birçok bilinmeyen ile karşılaşacaksınız. Alacağınız motosiklet korunma ekipmanları, bu ekipmanları temin edebileceğiniz yerler, ilk motosikletinizin seçimi, 2.el motosikletler, almanız gereken sürüş geliştirme eğitimleri, eğitimleri nerelerden ve kimlerden alacağınız gibi saymakla bitmeyecek her seçiminizde biz yanınızdayız. Ayrıca isterseniz siz de motosikletinizi satın aldıktan sonra Kaktüs Sürüş kulübümüzemüze katılabilir, hep birlikte organize olduğumuz gezi ve kortejlerde bize katılabilir, motosiklet kültürünün felsefesini bizimle keşfedebilirsiniz.

 • Ehliyet Sonrası Sürüş Eğitimleri

  Ehliyetinizi ve motosikletinizi aldıktan sonra, sürüş becerilerinizi arttırmak ve güvenle motosiklet kullanabilmeniz için sizi yine yalnız bırakmıyoruz. Hakimiyet, Trafik Adaptasyon ve İleri Sürüş Eğitimleri süreçlerinizde yine yanınızdayız.

MOTOSİKLET EHLİYETİ

Motosiklet Sürücü Belgesi; sepetli veya sepetsiz, tüm iki ve 3 tekerlekli motosikletleri kullanabileceğiz uluslararası geçerliliğe sahip bir ehliyettir. A1, A2 ve A sınıfı olmak üzere üç farklı sınıf mevcuttur. Kurumumuzda tüm ehliyet sınıfları için hizmet verilmektedir.
Kaktüs Sürücü Kursu olarak motosiklet eğitimlerimizi; eksiksiz korunma ekipmanları, gerçek motosiklet eğitmenleri ve işin ciddiyetinde bir disiplin ile trafiğe kapalı motosiklet eğitim pistinde veriyoruz.

SÜREÇ NASIL İLERLİYOR

İlk kez ehliyet sahibi olacak motosiklet sürücü adaylarının öncelikle; Trafik ve Çevre, İlk Yardım, Araç Tekniği ve Trafik Adabı gibi teorik dersleri online olarak alıp, yapılacak E-Sınav'da başarılı olmaları gerekiyor. E-Sınavda başarılı olan adaylar Uygulamalı Motosiklet Sürüş Sınavı'na katılabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav takvimine göre değişmekle birlikte, ilk defa ehliyet alacak adayların süreçleri 2-2,5 ay kadar sürebiliyor.
Mevcut ehliyet sahibi olan sürücü adayları teorik derslerden muaf sayılıyor ve motosiklet sürüş eğitimlerini tamamlayıp, direkt olarak Uygulamalı Motosiklet Sürüş Sınavına katılabiliyorlar. İlçe Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav takvimine göre değişmekle birlikte, kuruma kayıt olduktan sonraki süreçleri yaklaşık 1 ay kadar sürüyor.

A1

A1 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti gücü 11 kilowatt'ın, silindir hacmi 125cc'nin ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’in altında, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletlerle, gücü 15 kilovatt'ı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kapsamaktadır.
A1 sınıfı motosiklet ehliyetine başvurabilmek için 16 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Kurumumuzda A1 Sınıfı eğitim ve sınav motosikleti olarak 2020 model Honda CB125F kullanılmaktadır.

A2 Sınıfı

A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti gücü 35 kilowatt (47hp) ve güç ağırlık oranı 0,2’nin altında olan sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilowattı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kapsamaktadır.
A2 Sınıfı Ehliyet, A2 Otomatik(Scooter) ve A2 Manuel(düz) vitesli olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Kurumumuzda A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyetine başvuru yaparken düz vites veya otomatik vites tercihinde bulunabilirsiniz. Düz(manuel) vites otomatik seçeneğini de kapsamaktadır ancak otomatik vites ehliyeti tercih ederseniz sadece otomatik vitesli(scooter) motosikletleri kullanabilirsiniz.
A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyetine başvurabilmek için 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir.
Kurumumuzda A2 Sınıfı Otomatik eğitim ve sınav motosikleti olarak 2019 Model Yamaha NMAX 155, A2 Sınıfı manuel de ise 2017 Model Yamaha MT25 ve Bajaj Pulsar 150NS kullanılmaktadır.

A Sınıfı

A sınıfı motosiklet ehliyeti gücü 35 kilowatt ın üzerinde ve güç ağırlık oranı 0,2'nin üzerindeki sepetli veya sepetsiz iki ve üç tekerlekli motosikletleri kapsamaktadır. Herhangi bir güç sınırlaması olmadan sepetli veya sepetsiz tüm iki ve üç tekerlekli motosikletleri kapsamaktadır.
A Sınıfı Motosiklet Ehliyetine başvurabilmek için, 24 yaşınızı doldurmuş olmanız A2 sınıfı ehliyete iki yıldır sahip olmanız gerekmektedir. 24 yaşından büyük olanlar için, 2 yıllık A2 ehliyet sahibi olma şartı aranmaz. Kurumumuzda A Sınıfı eğitim ve sınav motosikleti olarak 2017 model Honda CB650F kullanılmaktadır.

Artık Erteleme En Doğru Başlangıç İçin Bizi Ara

İletİşİm


Adres

Suadiye Mahallesi, Şaşkınbakkal Bağdat Caddesi Yener Apt. 374/8 Kat 4, 34740 KADIKÖY İSTANBUL

Tel

+90 216 355 44 02

Gsm

+90 506 466 45 45

Fax

+90 216 355 44 02

Email

info@kaktussurucukursu.com