Kaktüs Sürücü Kursu ile Ehliyetinizi Hemen Alın
Kaktüs Sürücü Kursu ile Ehliyetinizi Hemen Alın
Kayıt İçİn Son

gün
Hemen Arayın! İletişime Geçin !

B Sınıfı Ehliyet

B sınıfı ehliyet kendi içerisinde B Manuel ve B Otomatik olarak ikiye ayrılıyor. Sertifikasını B sınıfı otomatik seçen adaylar yalnızca otomatik vites araba kullanmaya hak kazanıyorlar. Manuel seçen adaylar ise hem otomatik hem manuel kullanabiliyorlar.B ehliyet sınıfı belgesine kayıt olabilmek için 18 yaşını doldurmuş ve 19 yaşınızdan gün almanız gerekiyor.

Teorik Dersler

Kaktüs Sürücü Kursuna kaydınızı yaptırdıktan kısa bir süre sonra teorik dersleriniz başlayacaktır. Akşam 18:00 ile 20:00 arasında yapılan bu derslerimiz içerisinde Trafik ve Çevre, İlk Yardım,Trafik Adabı ve Araç Tekniği bulunmaktadır. Bir çok yeni bilgi öğreneceğiniz bu derslerinizi tamamladıktan sonra E-Sınava girmeye hak kazanırsınız.

Araç Tekniği

Araç Parçaları ve Motoru Hakkında Bir Çok Yeni Bilgi Öğreneceksiniz

Süre: 6 Saat

Araç Tekniği Eğitim Programı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanun ve kapsamındaki yönetmeliklerden oluşmaktadır.
Toplam eğitim süresi 6 saat olan Araç Tekniği derslerinizi tamamladıktan sonra, kullanacağınız araçların teknik özelliklerini öğrenecek, aracınızın ihtiyaç duyabileceği ilgili bakım ve onarım konularına hakim olacaksınız.

İlk Yardım

Acil Durumlarda Nasıl Testpit ve Müdahele Edeceğinizi Öğreneceksiniz

Süre: 8 Saat

İlk Yardım Bilgisi Eğitim Programı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanun ve kapsamındaki yönetmeliklerden oluşmaktadır.
Toplam eğitim süresi 8 saat olan İlk Yardım Bilgisi eğitiminizi tamamladıktan sonra;Olay yeri ve yaralı durum değerlendirmesi yapabilecek, yaralıya temel yaşam desteği uygulayabilecek ve gerektiğinde yaralıyı taşımak için bilmeniz gereken taşıma tekniklerine hakim olacaksınız. Bilinç bozukluğu yaşayan, kanamalı yaraları bulunan ya da kırık/çıkık vakalarında kurallara uygun tekniklerle yaralıya uygulama yapabileceksiniz.

Trafik ve Çevre

Yollarda Sürekli Gördüğümüz Levhaların Anlamlarını Öğreneceksiniz

Süre: 16 Saat

Trafik ve Çevre Bilgisi Eğitim Programı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu ve bu kanunlara dayanarak çıkarılan yönetmelikler oluşturmaktadır.
Toplam eğitim süresi 16 saat olan Trafik ve Çevre Bilgisi eğitiminizi tamamladıktan sonra, Trafik mevzuatı içerisindeki tüm Kanun ve Yönetmelikler hakkında bilgi sahibi olacak, trafik levhalarını tanıyacak ve levhalara uymayı alışkanlık haline getireceksiniz. Aracınızın karayolu trafiğine çıkabilmesi için gerekli olan tescil ve plaka işlemlerini öğreneceksiniz. Trafikte seyir halindeyken sizin ve diğer sürücülerin davranışlarını etkileyebilecek faktörler konusunda farkındalık sahibi olacaksınız. Trafik işaretlerinin olmadığı yerde trafiği yöneten kişilerin hareketlerine göre davranarak trafik güvenliğine ve akışına yardımcı olacaksınız. Araç sürerken trafik kurallarına uymanın önemini daha iyi anlayacak, ileride trafik kurallarına uymayan bir sürücü gördüğünüzde uyarma isteği taşıyacaksınız. Karayoluna veya trafik işaretlerine zarar vermenin doğurabileceği tehlikeli sonuçları daha iyi görebileceksiniz. Harita okuma, haritadan faydalanarak yer ve yön bilgisi edineceksiniz.

Trafik Adabı

Trafik İçerisinde Nasıl Daha Anlayışlı ve Sabırlı Olabiliceğimiz Öğreneceksiniz

Süre: 4 Saat

Toplam eğitim süresi 4 saat olan Trafik Adabı Eğitiminde, yazılı olmayan trafik içerisinde karşılıklı anlayış ve empati gerektiren davranışları alışkanlık haline getirmenin önemini bilerek; trafik içinde sorumluluk, yardımlaşma, tahammül, saygı, fedakârlık, sabır vb. değerlere sahip olmanın önemini daha iyi anlayacağız.

E-Sınav

Kursumuzda teorik eğitimini tamamlayan adaylar, ÖLÇME, DEĞERLENDİRME ve SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından belirlenen E-Sınav Merkezlerinde sınava girmektedirler. Süresi 45dk. olan ve bilgisayar ortamında gerçekleşen e-sınavdaki 50 soruda minimum 35 doğru cevap vermeleri gerekmektedir. Adaylar E-Sınav Merkezlerinde kağıt kalem kullanmadan, teorik eğitim programı kapsamındaki konuların içerdiği soruları, dokunmatik ekran yardımıyla tek tek cevaplayarak e-sınavı tamamlarlar. E-Sınav başvurusu için kayıt işlemlerinizi tamamlamış ve teorik eğitimlerinizin tamamını almış olmanız gerekmektedir. Teorik derslerini tamamlayan adayların e-sınav randevu işlemi kursumuz tarafımızdan tamamlanır ve E-Sınav Giriş Belgesi düzenlenir. E-SINAV GİRİŞ BELGE’niz ve kimliğinizle ilgili E-SINAV MERKEZİ ne gidip sınava katılabilirsiniz. E-sınavı başarıyla geçen adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanırlar.

Direksiyon Dersi

Toplamda 34 saat teorik eğitimi alıp, E-SINAV’ını başarıyla tamamlayan adaylar direksiyon dersi almaya hak kazanırlar. Direksiyon dersiniz kayıt olurken sizin tercih ettiğiniz ehliyet sınıfına göre otomatik yada manuel vitesli araçlarımız ile olabilir. Direksiyon Eğitim Programı toplamda 16 saat olup, ilk 2 saati kurumumuzdaki simülatörlerle sanal trafik ortamında yapılmaktadır. Kalan 14 saat 2’şer saatlik periyotlarda, kişiye özel oluşturulan programlar dahilinde yürütülmektedir. 16 saat direksiyon eğitimini tamamlayan adaylar, Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Sınavına girmeden önce, gerçek uygulama sınavının simülasyonu olan kurumumuzun düzenlediği Kaktüs Deneme Uygulama Sınavına girerek kendilerini test ederler. Bu sınavı başarıyla tamamlayan adayların gerçek sınava girebilmesi için Özel MTSK Modülü üzerinden onay verilir. Adayların sınav tarihleri merkezi sistemle yapılan teorik derslerin sınav sonuçları açıklandıktan bir hafta sonra, il/ilçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin belirlediği tarihlerde uygulamalı olarak yapılır.

İletİşİm


Adres

Suadiye Mahallesi, Şaşkınbakkal Bağdat Caddesi Yener Apt. 374/8 Kat 4, 34740

Tel

+90 216 355 44 02

Gsm

+90 506 466 45 45

Fax

+90 216 355 44 02

Email

info@kaktussurucukursu.com