Kaktüs Sürücü Kursu ile Ehliyetinizi Hemen Alın
Kaktüs Sürücü Kursu ile Ehliyetinizi Hemen Alın
Kayıt İçİn
Hemen Arayın! İletişime Geçin !

B Sınıfı Ehliyet

B sınıfı ehliyet programında, B manuel ve B otomatik olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır. Bu programa kayıt olabilmek için 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir.
Sertifikasını B sınıfı otomatik vites olarak seçen sürücü adayı, sürüş eğitimlerini otomatik şanzımanlı araçlar ile alır ve yine otomatik vites araç ile Uygulamalı Direksiyon Sınavı’na katılır. Kursumuzda B otomatik ehliyet sınıfında 2020 model Citroen C3ler kullanılmaktadır.
Sertifikasını B manuel vites olarak seçen sürücü adayı, sürüş eğitimlerini manuel(düz) şanzımanlı araçlar ile alır ve yine manuel vites araç ile Uygulamalı Direksiyon Sınavı’na katılır. Kursumuzda B manuel ehliyet sınıfında 2019 model Nissan JUKElar kullanılmaktadır.
Manuel vites ile B sınıfı ehliyetini alan sürücü adayı, her iki vites grubundaki araçları kullanabilirken, ehliyetini otomatik vites ile alan sürücü adayı sadece otomatik vitesli araçları kullanabilmektedir.

Teorik Dersler

Kaktüs Sürücü Kursuna kaydınızı yaptırdıktan kısa bir süre sonra teorik dersleriniz başlayacaktır. Kurumumuzdaki teorik dersler, pandemi sonrası Zoom platformu üzerinden online olarak devam etmektedir. Tüm teorik derslere akıllı telefonunuz yada bilgisayarınızla uzaktan katılabilirsiniz. Online olarak işlenen Trafik ve Çevre, İlk Yardım, Trafik Adabı ve Araç Tekniği teori derslerinde bir çok yeni bilgi edineceksiniz. Tüm bu teorik dersleri tamamladıktan sonra E-Sınava girmeye hak kazanmış olacaksınız.

Araç Tekniği

Otomobilin tüm aksamlarının çalışma şekillerini, teknik terimleriyle birlikte öğrenceğiniz Araç Tekniği Dersini tamamladığınızda, gündelik yaşamınızda da size bir çok fayda sağlayabilecek bilgiler edinmiş olacaksınız.

Süre: 6 Saat

Araç Tekniği Eğitim Programı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanun ve kapsamındaki yönetmeliklerden oluşmaktadır.
Toplam eğitim süresi 6 saat olan Araç Tekniği derslerinizi tamamladıktan sonra, kullanacağınız araçların teknik özelliklerini öğrenecek, aracınızın ihtiyaç duyabileceği ilgili bakım ve onarım konularına hakim olacak, olası aksaklıkları oluşmadan engelleyebileceksiniz.

İlk Yardım

Acil durumda yapılması ve yapılmaması gereken davranışlar, olay yerinde yaralıya ilk müdahale ve insan anatomisi gibi kritik konularda bilgi sahibi olacaksınız.

Süre: 8 Saat

İlk Yardım Bilgisi Eğitim Programı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanun ve kapsamındaki yönetmeliklerden oluşmaktadır.
Toplam eğitim süresi 8 saat olan İlk Yardım Bilgisi eğitiminizi tamamladıktan sonra; Olay yeri ve yaralı durum değerlendirmesi yapabilecek, yaralıya temel yaşam desteği uygulayabilecek ve gerektiğinde yaralıyı taşımak için bilmeniz gereken taşıma tekniklerine hakim olacaksınız. Bilinç bozukluğu yaşayan, kanamalı yaraları bulunan ya da kırık/çıkık vakalarında kurallara uygun tekniklerle yaralıya uygulama yapabileceksiniz.

Trafik ve Çevre

Yolda karşılaştığınız trafiği oluşturan unsurları öğrenecek, sürücülerin maksimum uyumda hareket edilebilmesi için gerekli olan tüm kurallar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Süre: 16 Saat

Trafik ve Çevre Bilgisi Eğitim Programı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu ve bu kanunlara dayanarak çıkarılan yönetmelikler oluşturmaktadır.
Toplam eğitim süresi 16 saat olan Trafik ve Çevre Bilgisi eğitiminizi tamamladıktan sonra, Trafik mevzuatı içerisindeki tüm Kanun ve Yönetmelikler hakkında bilgi sahibi olacak, trafik levhalarını tanıyacak ve levhalara uymayı alışkanlık haline getireceksiniz. Aracınızın karayolu trafiğine çıkabilmesi için gerekli olan tescil ve plaka işlemlerini öğreneceksiniz. Trafikte seyir halindeyken sizin ve diğer sürücülerin davranışlarını etkileyebilecek faktörler konusunda farkındalık sahibi olacaksınız. Trafik işaretlerinin olmadığı yerde trafiği yöneten kişilerin hareketlerine göre davranarak trafik güvenliğine ve akışına yardımcı olacaksınız. Araç sürerken trafik kurallarına uymanın önemini daha iyi anlayacak, ileride trafik kurallarına uymayan bir sürücü gördüğünüzde uyarma isteği taşıyacaksınız. Karayoluna veya trafik işaretlerine zarar vermenin doğurabileceği tehlikeli sonuçları daha iyi görebileceksiniz. Harita okuma, haritadan faydalanarak yer ve yön bilgisi edineceksiniz.

Trafik Adabı

Bu dersle birlikte trafikte empati kurarak, daha uyumlu ve hoş görülü olabilmek için farkındalığınız oluşacak.

Süre: 4 Saat

Toplam eğitim süresi 4 saat olan Trafik Adabı Eğitiminde, yazılı olmayan trafik içerisinde karşılıklı anlayış ve empati gerektiren davranışları alışkanlık haline getirmenin önemini bilerek; trafik içinde sorumluluk, yardımlaşma, tahammül, saygı, fedakârlık, sabır vb. değerlere sahip olmanın önemini daha iyi anlayacağız.

E-Sınav

Kursumuzda teori eğitimlerini tamamlayan adaylar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen E-Sınav Merkezlerinde sınava girmektedirler. Süresi 45dk. olan ve bilgisayar ortamında gerçekleşen e-sınavdaki 50 sorunun minimum 35'ine doğru cevap vermeniz gerekmektedir. Adaylar E-Sınav Merkezlerinde kağıt kalem kullanmadan, teorik eğitim programı kapsamındaki konuların içerdiği soruları, dokunmatik ekran yardımıyla tek tek cevaplayarak e-sınavı tamamlarlar. E-Sınav başvurusu için kayıt işlemlerinizi tamamlamış ve teorik eğitimlerinizin tamamını almış olmanız gerekmektedir. Teorik derslerini tamamlayan adayların e-sınav randevu işlemi kursumuz tarafımızdan tamamlanır ve E-Sınav Giriş Belgesi düzenlenir. E-Sınav Giriş Belge’niz ve kimliğinizle ilgili E-Sınav Merkezine gidip sınava katılabilirsiniz. E-sınavı başarıyla geçen adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanırlar.

Direksiyon Dersi

Toplamda 34 saat teorik eğitimi alıp, e-Sınavını başarıyla tamamlayan adaylar direksiyon dersi almaya hak kazanırlar. Direksiyon dersleriniz, kayıt olurken sizin tercih ettiğiniz ehliyet sınıfına göre otomatik yada manuel vitesli araçlar ile olabilir. Direksiyon Eğitim Programı toplamda 16 saat olup, ilk 2 saati kurumumuzdaki simülatörlerle sanal trafik ortamında yapılmaktadır. Kalan 14 saati, her bir saati 50dk. aktif sürüş ve 10dk mola içerecek şekilde, 2’şer saatlik periyotlarda, kişiye özel oluşturulan programlar dahilinde yürütülmektedir. Eğitmen, her aday için ayrı performans takip çizelgesi tutar, her dersin sonunda adayın performansını değerlendirir ve not alır. İlgili performans notları bir sonraki ders için adayın durumuna özel planlama yapılmasını sağlar. Bu şekilde 16 saat direksiyon eğitimini tamamlayan adaylar sınav için yeterli durumda ise Uygulamalı Direksiyon Sınavına girebilmesi için Özel MTSK Modülü üzerinden onay verilir. Adayların Direksiyon Sınavı tarihleri, il/ilçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin belirlediği tarihlerde uygulamalı olarak yapılır.

İletİşİm


Adres

Suadiye Mahallesi, Şaşkınbakkal Bağdat Caddesi Yener Apt. 374/8 Kat 4, 34740 KADIKÖY İSTANBUL

Tel

+90 216 355 44 02

Gsm

+90 506 466 45 45

Fax

+90 216 355 44 02

Email

info@kaktussurucukursu.com